یکشنبه، 17 اسفند 1399

رئیس سازمان نظام پزشکی :کشف واکسن سرطان توجیه علمی ندارد

  • 29 آبان 1395
  • 13:05
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 262 بازدید
  • Article Rating
رئیس سازمان نظام پزشکی :کشف واکسن سرطان توجیه علمی ندارد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: کشف واکسن سرطان توجیه علمی ندارد و مردم آخرین اطلاعات علمی را از مراکز مرتبط علمی و پزشکی دریافت کنند.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر علیرضا زالی در افتتاحیه اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا افزود: رسانه ها کمک کنند که گاهی انتشار اخبار نادرست مردم را دچار یاس یا امیدهای واهی نکند.

وی گفت: در خصوص درمان سرطان در دنیا هر روز محققان پیشرفت های خوبی به دست می آورند و باید گفت که ۶۰ تا ۷۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری است.

وی با بیان این که سرطان ها امروز در جامعه بشری به عنوان سومین عامل مرگ و میر مطرح هستند؛ اذعان داشت: می توان با شناسایی برخی فاکتورهای سرطان به موقع آن را درمان کرد و در برخی از انواع سرطان عامل توارث دیده نمی شود.

زالی ادامه داد: یکی از عوامل ابتلا به سرطان امروزه شامل تغذیه نادرست است به خصوص در کشور ما مصرف بی رویه فست فودها و همچنین چاقی مفرط به ویژه در بانوان عامل ایجاد سرطان سینه محسوب می شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کم تحرکی و وجود برخی ویروس ها در خاک و آب را از عوامل خطر ابتلا به سرطان عنوان کرد و گفت :تشخیص به موقع سرطان می تواند در درمان بسیار موثر باشد، اما متاسفانه اکثر بیماران موقعی مراجعه می کنند که سرطان پیشرفت کرده است.

وی با بیان اینکه در برخی از سرطان ها غربالگری انجام می شود ، تصریح کرد :: با این حال در تمام انواع سرطان غربالگری وجود ندارد در برخی سرطان ها مانند سرطان سینه با انجام غربالگری می توان از شیوع زیاد آن جلوگیری کرد.

زالی تاکید کرد: در ایران برخی از سرطان ها بیشتر دیده می شود به عنوان مثال در سرطان پوست کسانی که در معرض آفتاب هستند و زیر نور آفتاب مشغول به کار هستند موارد جلوگیری از نور آفات را رعایت نمی کنند.

وی با اشاره به این که امروز در دنیا عمر بیماران سرطانی با استفاده از روش های جدید افزایش یافته است؛ افزود :  تست های غربالگری در تشخیص به موقع سرطان دهانه رحم و پستان در بانوان، سرطان پروستات در آقایان، سرطان گوارش و روده بزرگ نقش بسزایی دارند.

زالی ا ضافه کرد : در کشور به ازای هر ٨ زن یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود و از طرفی این نوع سرطان در کشور ما نسبت به استاندارد جهانی دیرتر تشخیص داده می شود.

انتهای پیام

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.