جمعه، 8 اسفند 1399

درخواست مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی از رییس جمهور

  • 03 بهمن 1394
  • 16:05
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 309 بازدید
  • Article Rating
اعضائ هیات مدیره مجمع انجمنهای علمی گروه پزشکی ایران در پی رد صلاحیت برخی از چهره های پزشکی و علمی کشور به عنوان داوطلب حضور در دوره آتی انتخابات مجلس شورای اسلامی، طی نامه ای به رییس جمهور، خواستار جدی پیگیری لازم و تجدید نظر شدند.

به گزارش خبرنگار نظام پزشکی، دکتر ایرج فاضل گفت: در بخشی از این نامه که به تایید اعضا هیات مدیره انجمنهای علمی پزشکی ضمن تبریک پیروزی های اخیر دولت و ملت در عبور موفقیت آمیز از مذاکرات هسته ای که در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری، تدابیر حکیمانه دولت محترم و نیز ایستادگی مردان و زنان ایران زمین بدست آمد؛ ذکر شده است: آنچه موجب توفیق در حصول به این نتیجه مهم بود، اعتماد بین مردم، نظام و رفتارهای مدبرانه همه اجزای نظام بوده و لازم است این رویه به عنوان یک رویکرد مهم ادامه یابد.

 نظر به اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری که بدون شک حضور چهره های شاخص در آن می تواند زمینه ساز ارتقای جایگاه این رکن مهم نظام باشد.

بنا به توصیه و تاکیدات مقامات عالی رتبه نظام بر مشارکت حداکثری و ایجاد فضای نشاط و امید در جامعه، تعداد زیادی از مردان و زنان معتقد به نظام و از جمله جمعی از اعضا مورد وثوق جامعه پزشکی خود را برای حضور در این جایگاه مهم داوطلب نمودند.

رییس مجمع انجمنهای علمی گروه پزشکی ایران، در خصوص بخش دیگری از این نامه افزود: متاسفانه گروه زیادی از کاندید های صاحب نام علی رغم تایید هیات محترم اجرایی و احراز صلاحیت قانونی آنان، توسط هیات های محترم نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شده اند.

بدون شک جلوگیری از حضور افراد متدین و برنامه ریز دلسوز که دارای سابقه مسولیت های اجرایی در کشور بوده اند، موجب دلسردی مردم و کاهش مشارکت در این امر مهم خواهد شد.

وی یادآور شد، در پایان این نامه عنوان شده است، مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران که متشکل از نمایندگان منتخب انجمن های علمی رشته های مختلف گروه پزشکی است، از آن جناب به عنوان رئیس جمهور و مسئول اجرای قانون اساسی انتظار دارد در جهت رفع یاس و ناامیدی بوجود آمده اقدام لازم  مبذول فرموده و با رایزنی موثر با نهادهای ذیربط امکان حضور تعداد بیشتری از داوطلبان نمایندگی مجلس و از جمله کاندیداهای جامعه پزشکی در جهت حفظ وحدت بیشتر مردم و استفاده از نظرات کارشناسی آنان در توسعه کشور و ارتقاء سطح سلامت جامعه را فراهم فرمایند.

شایان ذکر است، اصل این نامه توسط اعضا هیات مدیره مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی به نمایندگی از جامعه پزشکی نگارش، تایید و در تاریخ سی ام دی ماه1394 برای دکتر روحانی رییس جمهور کشورمان ارسال شده است.

 انتهای پیام/ع

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.