یکشنبه، 10 اسفند 1399

تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی ابلاغ شد

  • 10 فروردین 1398
  • 09:48
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 440 بازدید
  • Article Rating
تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی ابلاغ شد
وزیر بهداشت به استناد بند ۱۵ ماده ۱ قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصوب سال ۱۳۶۷ تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه‌های دولتی و خصوصی را ابلاغ کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ، بر اساس ابلاغیه دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، تعرفه خدمات دارویی به ازای هر قلم دارو در نسخه معادل ۰.۰۸ کا حرفه ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین شد. این تعرفه تا سقف سه قلم دارو در هر نسخه قابل دریافت است و در شب و ایام تعطیل ۱۰ درصد به آن اضافه می‌شود.

 

 همچنین تعرفه خدمات دارویی برای داروهای بدون نسخه و OTC به ازای هر قلم دارو ۰.۰۱۵ کا حرفه‌ای خدمات تشخیصی و درمانی تعیین شد. این مبلغ تا سقف سه قلم داروی بدون نسخه برای هر بیمار قابل دریافت است.

 همچنین محاسبه تعرفه خدمات دارویی در بخش خصوصی بر مبنای کا بخش خصوصی و در بخش دولتی بر مبنای کا بخش دولتی خواهد بود.

 

 وزیر بهداشت در این ابلاغیه تاکید کرده است که کلیه داروخانه‌ها ملزم به رعایت این دستورالعمل بوده و دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر حسن انجام آن نظارت خواهند کرد.

 دکتر مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو و معاون غذا و داروی وزیر بهداشت نیز دستورالعمل تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه های دولتی و خصوصی را جهت اجرا به معاونین غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.