دوشنبه، 18 اسفند 1399

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: هدف از اجرای طرح تحول، رضایتمندی بیماران است/در نظر گرفتن بودجه کافی در طرح تحول متضمن پایداری آن است

  • 13 اسفند 1393
  • 23:42
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 311 بازدید
  • Article Rating
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: هدف از اجرای طرح تحول، رضایتمندی بیماران است/در نظر گرفتن بودجه کافی در طرح تحول متضمن پایداری آن است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه ها در طرح تحول نظام سلامت بسیار مهم و ارزشمند است، گفت: اولین باری که طرح تحول نظام سلامت مطرح شد، عملا از آن به عنوان طرحی انقلابی در کشور یاد کردم.

دکتر انوش برزیگر در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پزشکی ادامه داد: این طرح مانند طلا است و ارزش آن در صورت نگهداری صحیح، همیشه حفظ و برای آیندگان جاویدان و پاک باقی خواهد ماند اما در صورت آسیب به آن، نه تنها مردم بلکه کل کشور متحمل ضرر و زیان بسیاری خواهند شد.

وی با اشاره به اجرایی شدن این طرح در استان گیلان، خاطرنشان کرد: در این استان طرح تحول طبق نظر وزارت بهداشت به خوبی اجرا شده است و خوشبختانه بیش از 97 درصد مردم این استان، از این طرح رضایت کامل را دارند چرا که پرداخت از جیب در شهرها به 6 درصد و در روستاها به 3 درصد رسیده است.

 عضو شورای عالی نظام پزشکی در خصوص بودجه های در نظر گرفته شده برای این طرح، ابراز داشت: این بودجه ها در آینده بسیار کمک کننده خواهد بود و با حمایت دولت و قول شخص ریاست جمهور در تقبل هزینه های آن، این طرح همیشه جاویدان خواهد بود.

وی با توضیح اینکه هر طرح جدیدی با یکسری نارضایتی ها و ناملایمات همراه است، افزود: در خصوص این طرح نیز در دانشگاه تلاش کردیم با نشست هایی به ویژه با گروه پزشکان عمومی مشکلات را تا حدودی مرتفع کنیم. همچنین در خصوص گلایه هیات مدیره انجمن متخصصان داخلی از تاسیس کلینیک های ویژه در شهرها و به خصوص در تهران، قرار شد با برگزاری جلساتی با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به این مهم نیز رسیدگی لازم صورت گیرد.

رئیس شورای هماهنگی استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما رضایتمندی مردم، بیماران و اطرافیان آن ها است. بنده به عنوان مسئول و بنیانگذار بیمارستان پیش از آغاز این طرح هر روز شاهد نارضایتی و کاهش توان مالی بیماران به علت پرداخت هزینه های گراف درمانی بودم اما در حال حاضر بیماران در مراجعه به مراکز درمانی هیچ گونه نگرانی بابت پرداخت هزینه ها نداشته و این جای بسی خوشحالی است.

انتهای پیام/ع

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.