پنجشنبه، 7 اسفند 1399

نیاز جدی به رشته جراحی فک و صورت به دنبال افزایش حوادث ترافیکی و تروما

  • 20 بهمن 1395
  • 10:13
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 360 بازدید
  • Article Rating
نیاز جدی به رشته جراحی فک و صورت به دنبال افزایش حوادث ترافیکی و تروما
رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که ر شته جراحان دهان، فک و صورت به عنوان یکی از رشته های پزشکی در سال های اخیر با رشد مواجه بوده است گفت : در سال های آینده نیاز ما به این رشته رو به تزاید است زیرا بحث تروما و حوادث ترافیکی در کشور بالا است.

به گزارش  روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر علیرضا زالی روز چهارشنبه در پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران در محل هتل المپیک افزود: البته جراحان در این رشته در پیچیده ترین خدمات درمانی به مردم فعالیت دارند چون این رشته خیلی حساس و سخت است.
وی اضافه کرد: حدود ٣٠٠ جراح و ١٠٠ دستیار در این رشته فعالیت دارند و وجود همکاران و دستیاران جوان به همراه پیشکسوتان در این رشته نوید بخش رشد این رشته در آینده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال های آینده نیاز ما به این رشته رو به تزاید است چون بحث تروما در کشور ما جدی و بار تروما در کشور بالاست.
زالی ادامه داد: در بخش تروما به ویژه در حوادث ترافیکی، ترومای فک و صورت در کشور بالاست و اینها نشان می دهد که ما به این رشته نیاز جدی داریم .
وی اضافه کرد: در این زمینه نیاز به کار تیمی است چرا که جراحی ها در بخش صورت دارای ساختارهای پیچیده است و نیاز به خدمات تخصصی تر دارد.
وی با بیان اینکه پیچیدگی جراحی ها و جنبه زیبایی اهمیت موضوع جراحی در این بخش را سخت تر می کند، اظهار داشت: خوشبختانه پیچیده ترین جراحی ها نیز توسط پزشکان این بخش انجام می شود که این موضوع قابل تقدیر است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اما خوشحالیم که روش های نوین در این رشته راه پیدا کرده است و با تکنیک های نوین در حال انجام فعالیت های درمانی با کیفیت است.
زالی افزود: برخی از پارادایم های نوین می تواند بالا بردن سطح خدمات نوین را به همراه داشته باشد که خوشبختانه در ایران از همه این خدمات نوین استفاده می شود.
وی تصریح کرد: استفاده بهینه از روش های نوین درمانی در این رشته خیلی مهم است و اکنون ما به این موضوع در کشور رسیده ایم.
وی ادامه داد: چالش های رشته شما رو به فزونی است اما تلاش این جراحان برای کاهش این چالش ها قابل تقدیر است.
پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت امروز چهارشنبه بیستم بهمن ماه با حضور تعداد زیادی از جراحان دهان، فک و صورت از داخل و خارج کشور تا بیست و دوم بهمن ماه در هتل المپیک تهران ادامه دارد.
سیزدهم فوریه مصادف با ٢٥ بهمن ماه مصادف با روز جراحان دهان، فک و صورت است.
همچنین از چهار نفر از اساتید پیشکسوت جراحی دهان، فک و صورت در این مراسم تقدیر شد.

انتهای پیام

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.