شنبه، 9 اسفند 1399

سرانه پزشکان خانواده با هزینه های آنها انطباق ندارد

  • 15 اسفند 1397
  • 15:28
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 395 بازدید
  • Article Rating
سرانه پزشکان خانواده با هزینه های آنها انطباق ندارد
هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در جلسه ای با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به بحث و بررسی در خصوص مباحث جامعه پزشکی از جمله عدم انطباق سرانه پزشکان خانواده با هزینه های آنها پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، جلسه مشترکی با حضور ریاست کل سازمان نظام پزشکی، مدیر عامل بیمه سلامت ایران، نایب رییس اول شورای عالی نظام پزشکی و اعضای هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

در این جلسه پس از اظهارات دکتر ظفرقندی ریاست کل سازمان نظام پزشکی ، اعضای هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مشکلات جامعه پزشکی با سازمان های بیمه گر و راه حل های فراروی سلامت مردم پرداختند.

دکتر لاله تدین عضو هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی و نماینده رئیس کل در ستاد پزشک خانوده کشور ضمن بیان مشکلات ناشی از عدم انطباق سرانه پزشک خانواده با گستره خدمات ارائه شده در برنامه و هزینه های پزشکان آن گفت: سرانه پزشک خانواده از میزان تورم عقب مانده  و طی سالیان گذشته از رشد حداقل دستمزد وزارت کار نیز برخوردار نبوده است.

وی افزود : حاصل این پدیده را می توان در پرداخت به دستیاران پزشک خانواده و عقب ماندن سهم آنان از حداقل دریافتی معادل دستمزد مشاهده کرد .

وی ضمن اشاره به مقاومت پزشکان خانواده شهری فارس و مازندران در برابر مشکلات اجرای برنامه پزشک خانواده شهری ادامه داد: حتی برخی از مواد نسخه 02 پزشک خانواده در این دو استان اجرایی نمی شود و بهتر است سرانه پزشکان خانواده شهری متناسب با خدمات گسترده ارائه شده توسط آنها کارشناسی و تعیین شود.

تدین تصریح کرد: حق الزحمه دستیاران پزشک خانواده شهری باید بطور مستقل از سوی سازمان های بیمه گر پرداخت و از سرانه پزشک خانواده منفک شود.

دکتر جعفری نمین و دکتر انصاری مود از دیگر اعضای هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی بر مشکلات عقد قرار داد با پزشکان فوق تخصص در شهرهای محروم و موسساتی مانند دی کلینیک ها تاکید کرده و بیان داشتند: خواستار پرداخت به موقع سازمان های بیمه گر به پزشکان و مراکز درمانی و افزایش سقف پذیرش بیمار در دی کلینیک ها هستیم.

در ادامه دکتر آقازاده دیگر عضو هیات رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی نیز ضمن تایید نقطه نظرات سایر اعضای مجمع و تشکر از اقدام بیمه سلامت در انتشار کتابی در خصوص نتایج برنامه پزشک خانواده شهری در فارس و مازندران اظهار کرد: خواستار حمایت شورای عالی بیمه از تعرفه های پیشنهای سازمان نظام پزشکی برای خدمات تشخیصی و درمانی سال 98 هستیم و امیدواریم که از نقطه نظرات نظام پزشکی در شورای عالی بیمه و نیز نظرات کارشناسی در سطح کشور استقبال شود.

مهندس طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن استقبال از نقطه نظرات هیات رئیسه مجمع عمومی نظام پزشکی توضیحاتی را پیرامون مشکلات تامین منابع مالی پایدار برای بیمه سلامت ارائه کرد و گفت: بسیاری از بدهی های گذشته این سازمان با مراکز درمانی تسویه شده و تنها سازمانی که بدون داشتن درآمد مجبور به هزینه کردن است سازمان بیمه سلامت ایران بوده که دولت باید با تزریق اعتبارات لازم امکان انجام وظایف را برای این سازمان فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان این سازمان در مجامع ، شوراها و گروههایی مانند ستاد پزشک خانواده کشور موظف هستند تعامل کافی با نمایندگان جامعه پزشکی داشته باشند.

انتهای پیام

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.