پنجشنبه، 14 اسفند 1399

جامعه پزشکی نسبت به انجام امور مالیاتی خود اقدام کنند

  • 24 خرداد 1397
  • 12:48
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 325 بازدید
  • Article Rating
جامعه پزشکی نسبت به انجام امور مالیاتی خود اقدام کنند
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با توجه به فرصت اندک باقی مانده خواستار ساماندهی امورمالیاتی جامعه پزشکی طبق قانون شد.

دکتر محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در خصوص امورمالیاتی جامعه پزشکی تصریح کرد : طبق قانون مالیاتی افراد و مشاغل حقیقی باید تا 31 خرداد ماه جاری اظهار نامه های مالیاتی خود را تحویل دهند و موسسات حقوقی نیز تا 31 تیرماه جاری فرصت دارند تا نسبت به تحویل اظهار نامه های مالیاتی خود اقدامات لازم را  انجام دهند؛ ضمن آن که طبق ماده 95 قانون مالیات مستقیم اعضا برای پرداخت مالیات در سه گروه تقسیم بندی می شوند.

وی افزود : گروه اول مختص اعضایی است که درآمد آنها بالغ بر 3میلیاردتومان است ؛ گروه دوم درآمدی بین 1 تا 3 میلیاردتومان دارند و گروه سوم نیز درآمدشان زیر 1 میلیارد تومان است که این تقسیم بندی بر مبنای میزان فروش خدمت و کالاهای موسسات و اعضای حقیقی و حقوقی صورت گرفته است.

وی با اشاره به این که افرادی که صرفا به خدمات دهی مشغولند ، 50 درصد مبالغ گروه بندی فوق را شامل می شوند ، ادامه داد: طبق تبصره ماده 100 قانون سازمان امور مالیاتی برای برخی مشاغل تا 10 برابر معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده که ملاک آن در دستورالعمل تبصره ماده 100 اصلاحی ، داشتن درآمد کمتر از 240 میلیون تومان در سال 96 است .

جهانگیری اضافه کرد : با اشاره به این که در دستور العمل سازمان امور مالیاتی در خصوص تبصره ماده 100 قانون که در تاریخ 21/3/97 ابلاغ شده است، گروه سوم که از این تبصره استفاده نمایند از دادن اظهارنامه معاف بوده و با یک رشد 5 درصدی نسبت به مالیات قطعی سال 95 اقدام کنند.

وی  اظهار کرد : امسال صاحبان مشاغل گروه سوم می توانند با مراجعه به سایت اظهار نامه امور مالیاتی نسبت به انجام فرآیند مالیاتی خود به شکل زیر اقدام نمایند:

  • 1-مشخص کردن نوع فعالیت که جامعه پزشکی در این قسمت حتما باید گزینه سایر را انتخاب کنند
  • 2-مشخص کردن ملیت که گزینه ایرانی مد نظر بوده و سپس وارد کردن کد ملی ، کد پستی و شماره رهگیری پیش ثبت نام مالیاتی که در اینجا سوالی پرسیده می شود که آیا شریک دارید یا خیر که باید گزینه خیر انتخاب شود.
  • 3-انتخاب گروه مورد نظر که جامعه پزشکی باید گروه سوم را انتخاب کنند.
  • 4-پس از مشخص کردن گروه سوم گزینه ای مقابل آنها قرار می گیرد که آیا متقاضی استفاده از مفاد دستورالعمل تبصره ماده 100 اصلاحیه هستید که باید گزینه بله را انتخاب و تایید کنند.

 

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که بر اساس مالیات قطعی سال 95، میزان 5 درصد به آن اضافه شده و مالیات سال 96 آنها قطعی خواهد شد ؛ بیان کرد : نحوه پرداخت همان جا مورد توافق قرار می گیرد و افرادی که مالیات سال 95 آنها قطعی نشده است باید در اندک فرصت باقی مانده نسبت به قطعی نمودن آن اقدام کنند که هماهنگی های لازم در این زمینه نیز انجام شده است و در صورت عدم قطعیت مالیات سال 95 باید نسبت به ارائه اظهار نامه اقدام کنند.

وی عنوان کرد : افرادی که قبلا بدون اطلاع از این فرآیند نسبت به پرکردن اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نموده اند ، می توانند مجددا از گزینه تبصره ماده 100 استفاده کنند و تیک اظهارنامه جایگزین با اصل را فعال کنند زیرا ملاک عمل آخرین اقدام خواهد بود.

به گفته جهانگیری ملاک قرار گرفتن اعضا در گروه سوم میزان فروش خدمات و کالاها در سال 95 اعلام شده که باید این میزان کمتر از 500 میلیون تومان باشد .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.