پنجشنبه، 14 اسفند 1399

رشد غیر منطقی تعرفه ها اجحاف در حق پزشکان است /جامعه پزشکی اخلاق حرفه ای خود را زیرپا نمی گذارد

  • 29 خرداد 1395
  • 00:21
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 229 بازدید
  • Article Rating
رشد غیر منطقی تعرفه ها اجحاف در حق پزشکان است /جامعه پزشکی اخلاق حرفه ای خود را زیرپا نمی گذارد
نایب رییس شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به این که افزایش 10 درصدی تعرفه ها هر دو بخش دولتی و خصوصی را متضرر می کند گفت : علیرغم این که تعرفه های اعلامی از سوی هیئت دولت کارشناسی شده نیست اما جامعه پزشکی کاملا اخلاق مدار بوده و بر اساس تعرفه های مصوب کار خود را انجام می دهد.

دکتر محمد صاحب الزمانی نایب رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی درگفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی  با اشاره به این که هرگونه افزایش تعرفه یا افزایش قیمت در کشور مستلزم یکسری کار کارشناسی و علمی است؛ بیان داشت : اگر مبنای افزایش یا کاهش قیمت کار کارشناسی نباشد این بیراهه رفتن است و افزایش 10درصدی تعرفه ها که هیئت دولت تصویب کرده هیچ گونه مبنای کارشناسی ندارد .

وی با بیان این که وقتی هیئت وزیران مطلبی را مصوب می کند ، قانون می شود که قابل احترام است افزود : با توجه به تورم موجود در کشور ؛افزایش قیمت کالاها ؛تجهیزات پزشکی و دستمزد پرسنل وهمچنین افزایش  مالیات ها اجرای 10 درصدی تعرفه ها کفاف این هزینه ها را نمی دهد.

وی تصریح کرد : حدود ده ماه است که سازمان های بیمه گر بویژه تامین اجتماعی مطالبات جامعه پزشکی و تشخیصی را پرداخت نکرده اند و از طرفی سازمان امور مالیاتی برای درآمد حاصل نشده از جامعه پزشکی مالیات می گیرد که نسبت به سال قبل حدودپنج برابر شده است .

به گفته صاحب الزمانی  هر دو بخش دولتی و خصوصی از این تعرفه ها متضرر می شوند و زمانی که تعرفه برای جامعه پزشکی تعیین می کنیم باید به نمایندگی از این جامعه نماینده صنف نیز حضور داشته باشد .

 

نایب رییس شورای عالی نظام پزشکی با تاکید بر این که تعرفه ابلاغی کارشناسی شده نیست؛ اظهار داشت : نه وزارت بهداشت و نه سازمان نظام پزشکی اجرای این تعرفه برایشان آسان نیست و با تمام کارهای کارشناسی انجام شده و استخراج قیمت تمام شده خدمات هیچ توجهی از سوی مسوولان به رشد منطقی تعرفه ها نشد.

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی اخلاق مدار بوده و از کیفیت کار خود نمی کاهد، یادآورشد : جامعه پزشکی اخلاق حرفه ای خود را زیر پا نمی گذارد بلکه همواره کار خود را به درستی انجام می دهد اما رشد غیرمنطقی تعرفه ها اجحاف در حق این جامعه بود.

انتهای پیام / ر

(استفاده از اخبار با ذکر منبع بلامانع است)

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.