جمعه، 15 اسفند 1399

با حضور رییس کل سازمان نظام پزشکی در شیراز صورت گرفت

  • 11 مرداد 1394
  • 18:34
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 695 بازدید
  • Article Rating
دکتر علیرضا زالی جهت بررسی مشکل پیش آمده برای همکار جراح در جلسه ای با حضور مقامات استانی در جریان پرونده قرار گرفت

به دنبال حادثه نورآباد و دستگیری پزشک جراح بیمارستان ، جلسه ای به درخواست سازمان نظام پزشکی در محل استانداری برگزار گردید . در این جلسه که در تاریخ 07/05/94 و با حضور رئیس کل نظام پزشکی کشور ، رئیس و جمعی از اعضاء هیات مدیره نظام پزشکی شیراز ، معاون و مدیر کل سیاسی استانداری ، رئیس دانشگاه و معاونت درمان ، معاون قضایی دادگستری ، فرمانده نیروی انتظامی ، فرماندار و رئیس شبکه نورآباد و پزشک جراح بیمارستان ممسنی برگزار گردید ، ابعاد حادثه از جوانب مختلف بررسی گردید .

ابتدا رئیس دانشگاه ضمن تاکید بر اقدامات مثبت انجام شده در حیطه سلامت توسط دولت و نظام ، بالا رفتن رضایتمندی مردم از خدمات ارائه شده را دستاورد بزرگی دانست و بروز اقدامات این چنین که شتابزده و با بی تدبیری انجام می شود را ، نیازمند مدیریت صحیح دانست و ابراز امیدواری نمود که با همکاری بسیار خوب با دادگستری که در استان فارس همواره چنین بوده ، موضوع به شکل درستی پیگیری گردد .

سپس فرماندار نورآباد به شرح ماوقع پرداخت و اقدامات انجام شده در شهرستان و تشکیل شورای تامین جهت مدیریت موضوع را به سمع حضار رساند . بعد آقای نجیبی معاون قضایی دادگستری نکاتی را در مورد پرونده بیان و از گسترش اطلاعات ناصحیح در فضای مجازی و ایجاد فضای احساسی انتقاد نمود و پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی را نیازمند فضایی آرام دانست .

خانم دکتر وفایی رئیس سازمان نظام پزشکی شیراز نیز با اشاره به تعاملات گسترده با دادگستری در استان فارس ، دستگیری پزشک جراح در حین انجام وظیفه را خللی در ارائه خدمت رسانی به سایر بیماران دانست . پس از آن دکتر جراح نورآباد به بیان ماوقع و شرح مسائل اتفاق افتاده پرداخت .

آقای مهندس جمالی معاون سیاسی استانداری نیز زمینه بروز مشکل ایجاد شده را در رعایت اخلاقیات دانست و برای پیشگیری از مسائل اینچنینی التزام بیشتر به اخلاق و گذشت و صبوری افراد را خواستار شد .آقای دکتر زالی رئیس کل نظام پزشکی کشور نیز ضمن تشکر و قدردانی از حضور مسئولان ذیربط ، بررسی ابعاد قضیه از دو زاویه مصداقی و فرآیندی را خواستار شد .

با توجه به جایگاه ویژه استان فارس در عرصه سلامت و نگاه متفاوت کشور به این استان ، هر اتفاقی که برونداد آن احساس عدم امنیت پزشک باشد را خسران آور خواند .

ایشان ضمن اشاره به دستاوردهای قابل توجه تعاملات نظام پزشکی و دادگستری در استان فارس که زبانزد کل کشور بوده ابراز امیدواری نمود که این موضوع نیز در دستگاه قضا به گونه ای پیگیری گردد که این رخداد جبران شود و جامعه پزشکی کشور با آرامش به وظایف خود عمل نماید .

در پایان مقرر شد با سرعت عمل و در فضایی آرام ، پرونده در مراجع قضایی پیگیری و هیاتی متشکل از نماینده استانداری ، دانشگاه ، نظام پزشکی ، دادگستری و نیروی انتظامی تشکیل و بر روند آن نظارت نمایند .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.