دوشنبه، 18 اسفند 1399

نامه جمعی از پزشکان به رئیس جدید صداوسیما/پزشکان را با ارائه آمار و ارقام نجومی مرفهین بی درد جلوه ندهید

  • 13 آذر 1393
  • 11:20
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 296 بازدید
  • Article Rating
جمعی از پزشکان در نامه‌ای سرگشاده به دکتر محمد سرافراز رییس جدید سازمان صدا و سیمای نسبت به برنامه تلویزیونی "ثریا" انتقاد کردند. اعلام داشتند:متاسفانه مدت مدیدی است در رسانه ملی عده‌ای با مقاصد خاص هجمه زیادی را علیه پزشکان آغاز نموده‌اند، که از زمان شروع طرح تحول سلامت شدت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در این نامه که به امضای اینترنتی بیش از ۷۰۰۰ تن از پزشکان رسیده، آمده است: در این برنامه با ارائه آمار و ارقام غیر واقعی از درآمدهای نجومی پزشکان سعی در معرفی آنان به عنوان مرفهینی بی‌درد شد که به تحصیل درآمد نامشروع مشغولند و از سوی دیگر با مقایسه درآمد آنان با جامعه پرستاری سعی شد که به نحوی پزشکان را عامل تضییع حق آنان معرفی نماید. متاسفانه مدت مدیدی است در رسانه ملی عده‌ای با مقاصد خاص هجمه زیادی را علیه پزشکان آغاز نموده‌اند، که از زمان شروع طرح تحول سلامت شدت گرفته است و جز ایجاد یأس و دلسردی در پزشکان و ایجاد جو بی‌اعتمادی در جامعه نسبت به این پروژه ملی دستاوردی ندارد.

جناب آقای دکتر سرافراز بهتر است بدانید خیل عظیمی از این پزشکان که در رسانه ملی مورد توهین قرار گرفته‌اند‌‌ همان پزشکانی هستند که در تمام طول جنگ در خط مقدم زیر باران آتش و گلوله بدون ریالی چشمداشت مادی شبانه روز به درمان و جراحی مجروحان پرداختند، گروه عظیمی از این پزشکان همانهایی هستند که امروز در دور‌ترین و محروم‌ترین نقاط کشور باحداقل معیشت به خدمت مشغولند، گروه کثیری از این پزشکان همانهایی هستند که با درآمدی کارمندی امرار معاش می‌کنند و صدایشان هم در نمی‌آید و گروه زیادی که بیکارند. باور کنید در این قشر زحمتکش از آن دستمزدهای کلان خبری نیست، واگر هم عده قلیلی از این خیل کثیر از تمکن مالی بالایی برخوردار هستند که البته در تمامی مشاغل دیده می‌شود نه از اختلاس و رانت است ونه یک شبه به آن رسیده‌اند بلکه در قبال عمری است که به پای درس گذاشته‌اند، دردهایی بی‌شماری که مرهم نهاده‌اند و جانهایی که دوباره بخشیده‌اند.

این پزشکان در ادامه نامه ضمن پشتیبانی از نامه دکتر زالی رییس سازمان نظام پزشکی خواستار فراهم شدن حضور نمایندگان واقعی جامعه پزشکی در برنامه و دفاع از حقوق جامعه پزشکان شدند.

انتهای خبر/

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.