دوشنبه، 18 اسفند 1399

رئیس انجمن ارتوپدی ایران خبر داد/ توافق برای بازنگری مجدد کتاب ارزش گذاری و تغییر برخی کدهای نادرست تا پایان سال

  • 02 آذر 1393
  • 09:38
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 295 بازدید
  • Article Rating
رئیس انجمن ارتوپدی ایران خبر داد/ توافق برای بازنگری مجدد کتاب ارزش گذاری و تغییر برخی کدهای نادرست تا پایان سال
رئیس انجمن ارتوپدی ایران گفت: طی جلسه ای با رئیس سازمان نظام پزشکی و مسئولان وزارت بهداشت قرار شد برخی از کدها در حوزه ارتوپدی در کتاب ارزش گذاری نسبی تا پایان سال بازنگری و تغییر کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، غلامعلی عکاشه گفت: ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت که می رفت با خواست همکاران پزشک، مردم و تاثیرگذاری آن بر نظام سلامت، یک طرح فراگیر و ارزشمندی شود، در آخرین لحظات دچار تغییرات و نوساناتی شد که نه تنها نشان دهنده خواست جامعه پزشکی نبود.

وی با گلایه از اینکه چنین طرحی متباین و گاه مغایر خواست اولیه جامعه پزشکی خصوصا جامعه ارتوپدی است و با تغییرات ایجاد شده به صورت یک سند کم اعتبار در دسترس ما قرار گرفت، اظهار داشت: برای پیگیری این مسئله و تحکیم بخشیدن به پشتوانه وسیع انجمن ارتوپدی از طرح نظام سلامت، 19 آبان ماه سال جاری طی نشستی با دکتر زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی و چند تن از اعضای انجمن ارتوپدی، اعتراضات مطرح شد و قول ترتیب اثر به درخواست انجمن ارتوپدی داده شد. 

وی در توضیح نتایج این جلسه، تصریح کرد: نتایج به ادامه بحث با مسئولان اجرایی چون وزارت بهداشت منجر شد که در آن جا باز هم با حضور دکتر زالی توافق برای تغییر برخی از کدها با اشتباه فاحش و سپس بازنگری مجدد در اصل کتاب و تطبیق آن با کتاب ماخذ تا پایان سال گرفته شد.

عکاشه در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مسئولان سازمان نظام پزشکی در ارتباط با نظارت بر درمان، مستقیماً تمام اختیارات ارتباطی را بر عهده گرفته و باقی سازمان ها (مانند تعزیرات و بازرسی) برای هرگونه درخواست در کار اجرایی طرح متوقف شدند.  

انتهای خبر/

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.