یکشنبه، 19 آذر 1402

پيام رييس كل سازمان نظام پزشكي به مناسبت روز پزشك

دكتر عليرضا زالي رييس كل سازمان نظام پزشكي به مناسبت روز پزشك در پيام خود اين روز را به جامعه پزشكي تبريك گفت متن پيام به شرح زير است

تاریخ ایران مشحون از حكايت‌های بی‌نظیری است که طبیبان این مرزوبوم در مقام واسطه‌ی فیض الهی، دستان شفابخش‌شان را برای نجات جان ابناء بشر و دریای دانش، معرفت و فضیلت‌شان را برای بهزیستن برترین مخلوق پروردگار بکار بسته‌اند. همان‌ها که به گواهی شاهدان در میدان نبرد شربت شهادت نوشیدند و  بر زخم‌های بی‌شمار فرزندان این آب و خاک در طول 8 سال جنگ تحمیلی و پس از آن مرهم گذاشتند. کسانی که امروز با افتخار به وجود آن‌ها وتلاش ایثارگرانه و بی‌وقفه‌شان بر قله‌های خوداتکایی در درمان ایستاده‌ایم و نه تنها آحاد ملت در داخل کشور درمان می‌شوند که پذیرای خیل بی‌شمار سایر همسایگان نیز هستیم.

این روزها که به مدد برخی اسباب و وسایل کوته فکر و غیردوراندیش، فصل درخشانی در هم‌آوایی جامعه پزشکی، با زمزمه سرود بلند اتحاد و ایستادگی به وجود آمده است. بر خود واجب می‌دانم تا از تمام همکاران گمنام و آراسته به فضائلی که تفاخرات دنیوی در مقابل روح بلند آنان سر تعظیم و ستایش ساييده و  افتخار خدمت به محرومین و دردمندان را بر هیچ موقعیتي برتری نداده‌اند، سپاسگزاری نمایم و در بازخوانی پیشینه پرافتخار این قشر بزرگ از نام‌هایی چون ابن‌سینا، جرجانی و زکریای رازی و پرچم داران اخلاق در این حوزه یاد کنم.

اول شهریور ماه زاد روز حکیم ابوعلی سینا که مصادف با روز پزشک است  فرصت مغتنمی است برای تقدیر از آنها که با لبخند بیماری سرمست عشق می‌شوند و با درد او دود چراغ می‌خورند و کتاب های حجیم تورق می‌کنند.

باید در روز پزشک یاد کرد از کسانی که با همه‌ی مصائب و سختی ها در زندگانی شخصی در مکان‌های صعب‌العبور و محروم این کشور پناهگاه و ملجاء درماندگانند و چه فیض عظیمی از این بالاتر که نجات جانی برابر نجات همه جان‌هاست. هر چند  این روزها قدرناشناسان و ناسپاسان مساعی عظیم سپیدپوشان را نادیده گرفته‌اند و قصد دارند با تشویش اذهان نقص‌های بی‌شمار خود را پنهان کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز پزشک و تبریک به یکایک همکاران عالیقدر و آرزوی سعادت و بهروزی از درگاه ایزد منان خدمت صادقانه و عالمانه به هموطنان شریف و شایسته ایران را خواهانم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.