چهارشنبه، 8 تیر 1401
  
  • 1401/03/28
روزنوشت

دکتر علی نوبخت حقیقی

دبیر مجمع انجمن های علمی تخصصی گروه پزشکی و رییس اسبق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

طراحان غیر مطلع باید حد خود را بشناسند و با مصالح کشور بازی نکنند

به نام خداوند جان آفرین
همکار محترم جناب اقای دکتر رییس زاده
رییس کل محترم سازمان نظام پزشکی

با سلام و احترام
بیانات جنابعالی در مورد عوارض نامطلوب افزایش ظرفیت دانشجویان گروه پزشکی آنهم به صورت دستوری و توسط نهاد غیر مرتبط و نادیده انگاشتن نظرات اشخاص حقیقی و حقوقی ذیربط بسیار منطقی و مستدل و بجا و موجب امتنان فراوانست.

اینجانب به عنوان فردی که بیش از ۳۵ سال در حوزه پزشکی و نظام سلامت کشور اعم از بیمارستان و بهداری و دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی و فرهنگستان علوم پزشکی و کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و شورایعالی انقلاب فرهنگی انجام وظیفه نموده ام اعلام میدارم که دخالت افراد غیر مجاز در امور پزشکی مذموم و خلاف منافع ملی و از درون ضربه زدن به کشور و اهانت اشکار به پزشکان متعهد و متخصصی میدانم که کشور را با تربیت هزاران پزشک ایرانی از وجود پزشکان خارجی بی نیاز نموده و جنگ تحمیلی را اداره و در جریان مهار اپیدمی بیماری مهلک کروناافتخار آفرینی نمودند میدانم .

و به دست اندر کاران توصیه مینمایم که برای موفقیت در هر طرحی افراد و موسسات متخصص در همان رشته دخالت مینمایند و به شما اجازه نمیدهیم بدون اشراف به پیچیدگیهای طرح افزایش دانشجویان گروه پزشکی و با شعارعوامفریبانه تضاد منافع نظرات افراد مطلع و عالم و دلسوز نظام سلامت را نادیده انگاشته و کشور را در سالهای آتی با مشکل مواجه کرده و بیماران ایرانی را دربه در و محتاج کشورهای دیگر نموده و آنهایی که استطاعت رفتن به خارج ندارند را به آغوش مرگ بفرستید، طراحان غیر مطلع باید حد خود را بشناسند و با مصالح کشور بازی نکنند.
پیشنهاد میشود نهادهای ذیربط علل افزایش فرار نخبگان پزشکی را اعلام و انهارا برطرف نمایند تا کمبود پزشک در بعضی از مناطق مورد نیاز نداشته باشیم.
اگر طراحان این طرح مخرب نظرات کارشناسی افراد و واحدهای ذیربط را نپذیرند و به دخالت غیر مجاز خود ادامه دهند ناگزیر خواهیم شد مردم را از خطرات آتی این طرح مطلع نماییم

دکتر علی نوبخت
۱۴۰۱-۳-۲۸