پنجشنبه، 14 مهر 1401

پزشکان عمومی نقش بسزایی در افزایش سلامت عمومی جامعه دارند

 پزشکان عمومی نقش بسزایی در افزایش سلامت عمومی جامعه دارند
دبیر علمی همایش تازه ها و اورژانس های زنان، مامایی و اطفال با بیان این که پزشکان عمومی سطح اول برخورد با بیمار هستند؛ اظهار کرد: بروز نمودن اطلاعات این همکاران در مواجهه با اورژانس های زنان و زایمان و ارتقای سطح سلامت نوزادان و کودکان نقش بسزایی در افزایش سلامت عمومی جامعه خواهد داشت.

دکتر صدیقه حنطوش زاده در گفت و گو با خبرنگار اداره کل روابط عمومی با اشاره به جشنواره بزرگ آموزشی که توسط سازمان نظام پزشکی از 26 الی 28 مردادماه جاری برگزار می شود؛ بیان کرد: نخستین باری است که تمام رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی با این وسعت و گستردگی به عنوان سطح اول برخورد با بیمار آموزش داده می شوند .

وی افزود: به طور کلی این جشنواره آموزشی تازه ها و اورژانس های پزشکی را به همکاران گروههای مختلف آموزش می دهد که در این میان پزشکان عمومی به عنوان سطح اول برخورد با بیمار نقش بسیار تعیین کننده ای در سلامت افراد جامعه دارند لذا باید اطلاعات آن ها بروز شده و از روش های جدید تشخیصی و درمانی بهره مند شوند.

وی با بیان این که اولین علت مرگ مادران در کشور خونریزی های بارداری و بعد از زایمان است؛ ادامه داد: در این همایش اورژانس های زنان و مامایی که بیشتر از همه شامل خونریزی و فشار خون هستند به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

دبیر علمی همایش تازه ها و اورژانس های زنان، مامایی و اطفال تصریح کرد: همکاران گروههای مختلف بویژه پزشکان عمومی باید مادران پر خطر در معرض خونریزی و علل آن را شناخته و بدانند چگونه باید این موارد برخورد نموده و بیماری را مدیریت کنند و این که چه زمانی بیمار را به سطوح بالاتر ارجاع دهند.

حنطوش زاده با گریزی به مبحث فشار خون که به عنوان یکی از عوامل مرگ و میر مادران در گوشه و کنار دنیا شناخته شده است؛ خاطرنشان کرد: از آن جا که تظاهرات فشار خون در دوران بارداری با غیربارداری متفاوت است ؛ باید گروههای هدف تعریف فشارخون در دوران بارداری و نیز تعریف های جدید و علائمی که هرروز به آن اضافه می شود و تفسیر آزمایشگاهی تست فشار خون را یاد بگیرند تا بتوانند نقش خوبی در جلوگیری از عوارض فشار خون داشته باشند.

وی اضافه کرد: در این سه روز مشکلات دوران نوزادی وکودکی اعم از تکامل کودک؛ مشکلات ادراری؛ مشکلات گوارشی کودکان ؛ اسهال ها ؛ عفونت های ادراری که باعث مرگ و میر کودکان می شود توسط اساتید بنام ارائه و به شرکت کنندگان آموزش های لازم  داده خواهد شد.

دبیر علمی همایش تازه ها و اورژانس های زنان، مامایی و اطفال یاد آور شد: مطالب جدید و بروز توسط اساتید با تجربه به گروههای شرکت کننده در این همایش علمی ارائه خواهد شد تا اشتباه تشخیصی در مواجهه با بیمار نداشته باشند و هر قدر میزان آگاهی گروههای مختلف از جمله پزشکان عمومی بالاتر باشد ؛ مادران و کودکان سالم تری در جامعه خواهیم داشت.

حنطوش زاده گفت: این همایش از 26 لغایت 28 مردادماه جاری در سالن همایش های رازی تهران برگزار می شود و علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به لینک ذیل مراجعه نمایند:

https://learn.irimc.org/mordad1401

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.