ﺳﻪشنبه، 18 مرداد 1401

پزشکان عمومی ستون فقرات حوزه درمان هستند

پزشکان عمومی ستون فقرات حوزه درمان هستند
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که باید کارگروهی برای حوزه های مختلف کاری پزشکان عمومی تشکیل شود؛ گفت: پزشکان عمومی ستون فقرات حوزه درمان بوده و حجم عمده ای از نابسامانی های حوزه سلامت ناشی از عدم توجه به این ستون فقرات است.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی، دکتر محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نشست هم اندیشی بررسی چالش های نظام سلامت و پزشکان عمومی که امروز در محل این سازمان برگزار شد، با بیان این که پزشکان عمومی باید اداره ویژه ای در این سازمان برای رسیدگی به امور مختلف خود داشته باشند؛ اظهار کرد: دفتر پزشکان عمومی در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است اما کارها باید با سرعت بیشتری پیگیری شده و کارگروهی برای حوزه های مختلف از جمله پزشکان خانواده ، پزشکان طرحی  و ... تشکیل شود و برای هر حوزه یک ا داره کل داشته باشیم.

وی افزود : با توجه به اعتمادی که جامعه نسبت به پزشکان دارد باید مصلحت بیمار بر هر مصلحتی ترجیح داده شود و عدم آموزش های مناسب در حوزه تعهد و اخلاق حرفه ای موجب شده تا اعتماد مردم نسبت به جامعه پزشکی خدشه دار شود.

وی با اشاره به مبحث پزشک خانواده گفت: تا زمانی که نظام ارجاع و پزشک خانواده به درستی در نظام سلامت پیاده سازی نشود؛ پزشکان عمومی در جامعه به جایگاه واقعی خود نخواهند رسید.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم تشکیل کمیسیون ملی تعیین حدود و صلاحیت حرفه ای اذعان کرد: این مقوله را به طور جدی دنبال می کنیم و در زمینه مالیات جامعه پزشکی و نیز معادل سازی مدرک دکترای حرفه ای برای همکارانی که استخدام هستند ، پیگیری های لازم در حال انجام است.

وی با بیان این که انجمن پزشکان عمومی باید از ظرفیت عظیم پزشکان عمومی در مرتفع نمودن معضلات استفاده بهینه کند،خاطرنشان کرد: این انجمن باید مطالبه کننده اصلی اجرای طرح پزشک خانواده در نظام سلامت باشد و در جلساتی که با هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی داشتیم این موضوع را مطرح کردیم .

رئیس زاده در پایان یادآور شد: انجمن ها نقش مهم خود را در خصوص ارتقاء توانمندی و تعهد حرفه ای ایفا نمایند و با انسجام بیشتر ، تقویت تعهد حرفه ای و به دنبال آن پیگیری های لازم در حفظ شان و قداست همکاران گام بردارند.

انتهای پیام

 

 

 

 

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.