یکشنبه، 5 تیر 1401

ماماها نقش مهمی در اجرای قانون جوانی جمعیت دارند

ماماها نقش مهمی در اجرای قانون جوانی جمعیت دارند
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که جمعیت کشور رو به پیری می رود؛ گفت: ماماها نقش مهمی در اجرای قانون جوانی جمعیت و ارائه مشاوره برای افزایش جمعیت جوان را به خانواده ها دارند.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی دکتر علی سالاریان در مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما که شامگاه شنبه (24 اردیبهشت) در سالن همایش های فرهنگسرای بهمن برگزار شد؛ با اشاره به این که در هر جامعه ای که نقش خانواده پر رنگ تر باشد ماما ها در آن جامعه پررنگ تر دیده می شوند؛ اظهار کرد:جمعیت امروز ایرانِ بزرگ رو به پیری حرکت کرده و یکی از دغدغه ها و تهدید کشور این است که با توجه به نرخ پایین ازدواج و فرزند آوری در سال های آتی جمعیت جوان اندک و جمعیت پیر بیشتر خواهد شد.

وی افزود:کسی که می تواند در این زمینه نقش آفرینی کرده و مشاوره های لازم را برای افزایش جمعیت جوان به خانواده ها ارائه دهد،"ماما" است .

وی ادامه داد: همه فعالان نظام سلامت باید به پررنگ تر شدن نقش ماما در جامعه و نظام سلامت کمک کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که جامعه مامایی با مشکلات متعددی مواجه است، خاطرنشان کرد: علی رغم همه بی مهری ها باید به آینده امیدوار بود و با کنار هم بودن و پیگیری مطالبات می توان شاهد نتایج مطلوب بود.

وی با گریزی به مبحث پزشک خانواده و استفاده از پتانسیل ماما ها در این طرح خاطرنشان کرد: سیاست محوری دولت و مجلس اشاعه پزشک خانواده در سراسر کشور است که ماماها نیز در آن دخیل هستند ؛ و توسعه طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در همه استان ها بدون وجود ماماها امکان پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.