جمعه، 6 خرداد 1401

باید برای ماندگاری پزشکان در کشور تلاش کنیم

  • 25 دی 1400
  • 15:09
  • 0 دیدگاه
  • Article Rating
باید برای ماندگاری پزشکان در کشور تلاش کنیم
دکتر رئیس‌زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: آمار مهاجرت پزشکان از کشور رو به رشد است و ما باید برای ماندگاری آنها در کشور تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ، چهلمین جلسه از پنجمین دوره هیئت مدیره مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران با حضور دکتر محمد رئیس‌‌زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران به صورت مجازی و حضوری در این سازمان برگزار شد.

دکتر رئیس‌‌زاده در این جلسه درباره بحث مهاجرت پزشکان گفت: ما تعصبی روی مهاجرت نداریم و مهاجرت روندی جهانی است اما اگر این روند سیر افزایشی به خود بگیرد باید بررسی شود و اما دلایل مهاجرت را باید پیگیری کنیم. دلایلی که باعث مهاجرت پزشک از کشور می‌شود خیلی مهم است. چرا در زمان دفاع مقدس و جنگ تحمیلی 8 ساله، خیلی از پزشکان بزرگ کشور  از خارج از کشور به ایران برگشتند اما در این شرایط پزشکان می خواهند از کشور خارج شوند؟ این موضوعی است که به طور دقیق باید بررسی شود

وی افزود: آمار خروج پزشکان از کشور رو به رشد است و ما این را از درخواست گوداستندینگ متوجه می شویم. البته هر درخواستی به معنای خروج از کشور نیست اما از سوی دیگر هم ممکن است خیلی ها گود استندینگ نخواهند و از کشور خارج شوند. ما تا الان در این مقطع حضورمان در سازمان نظام پزشکی درخواست های بسیاری برای گواهی حسن انجام کار یا همان عدم سو پیشینه برای خروج از کشور داشتیم. آنچه مهم است این است که باید برای حفظ پزشکان در کشور تلاش کنیم و زمینه حفظ و ماندگاری آنها در ایران را ایجاد کنیم.

دکتر امیر صدری امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.