چهارشنبه، 19 بهمن 1401

شرایط نسخه نویسی الکترونیک در مطب ها

شرایط نسخه نویسی الکترونیک در مطب ها
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با روند اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت و نسخه نویسی الکترونیک، نکاتی را متذکر شد.

محمد رضا ظفرقندی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اهمیت اجرای پرونده الکترونیک سلامت و نسخه نویسی الکترونیک، گفت: در همین راستا سازمان نظام پزشکی وظایفی را عهده دار شده است که از آن جمله می‌توان به صدور کارت هوشمند و امضای الکترونیک اشاره کرد.

وی با عنوان این مطلب که اجرای نسخه نویسی الکترونیک منجر به کاهش هزینه‌های سلامت می‌شود، افزود: جامعه پزشکی معتقد است که این طرح می‌بایست به صورت تدریجی اجرا شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بر ضرورت آموزش و فراهم ساختن مشوق‌های لازم برای اجرایی شدن نسخه نویسی الکترونیک تاکید کرد و گفت: آنچه مسلم است، اینکه نمی توان با بحث‌های الزام آور برای اجرایی شدن چنین طرح های مهمی جواب نمی دهد.

وی با عنوان این مطلب که با مشوق های معنادار می توان جامعه پزشکی را به سمت استفاده از نسخه نویسی الکترونیک ترغیب نمود، افزود: چاره ای جز رفتن به سمت اجرای نسخه نویسی الکترونیک نداریم، اما باید بتوانیم موانع سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای اجرای آن را به صورت تدریجی و گام به گام برداریم.

دکتر امیر صدری امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

معیری دوشنبه, 10 آذر,1399 13:45
سلام به استاد محترم
کاملا حق با شماست
پیشنهاد می کنم قبل از اجرایی شدن کشوری این طرح ما که در استان کردستان تحت فشار بیمه ها مجبور به این کار شدیم و هزینه های زیادی مانند تهیه کامپیوتر و غیره به ما تحمیل شد و با نرم افزارهایی سراسر ایراد و سرگرانی مراجعان و پزشکان مواجه شدیم هم مشورت بفرمایید تا بنیاد خدمات کشوری با این کار دچار مشکل جدیدی نشود.
نرم افزار های شرکت های بیمه گر و نسخه نویسی دارای اشکالات فراوانی است ولی ما مجبور به استفاده در بستر های نادرست و عدم توجه به نیاز گروه های هدف طراحی شده.
پزشکان مجبور به تبعیت از شرکت های بیمه گر که به فکر منافع سازمانی خود هستند و نظام پزشکی موظف به حمایت از پزشکان در مقابل این زورگویی‌ها می باشد.
سپاسگزارم