یکشنبه، 23 مرداد 1401

مسافران با سفر به بابل کرونا را به سوغات می‌برند

مسافران با سفر به بابل کرونا را به سوغات می‌برند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: وضعیت قرمز کرونایی در بابل بدلیل مسافرت های زیاد به این شهرستان است و مسافران و گردشگران با سفر به بابل، کرونا را به سوغات نبرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایرنا؛ دکتر سید فرزاد جلالی با اشاره به این که سفر به استان مازندران در ایام تعطیل نیز از علت های مهم وضعیت این روزهای استان است ؛ گفت: طبق آمارها در هر تعطیلی نزدیک به جمعیت استان، مسافر به این مناطق می آید که هم باعث آلودگی منطقه شده و هم مسافران این آلودگی ها را به شهرهای خود انتقال می دهند.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

وی با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و عادی انگاری، علت اصلی شیوع مجدد این بیماری می باشد؛ افزود: از مردم تقاضا می شود که کرونا و استفاده از ماسک و سایر توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند چرا که ماسک می تواند همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بیش از ۸۰ درصد در پیشگیری از بیماری موثر باشد.

۲۶ هزار بیمار مشکوک به کرونا در بابل

جلالی با بیان اینکه بیش از ۲۶ هزار بیمار مشکوک کرونایی از ابتدای اسفند تاکنون به مراکز درمانی و بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل مراجعه و درمان سرپایی شدند؛ گفت: تاکنون سه هزار و ۱۸۷ بیمار کرونایی از بیمارستان های بابل با حال مساعد و بهبودی ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از استان های کشور در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند؛ افزود: استان مازندران از این قضیه  مستثنی نیست و علی رغم هشدارها متاسفانه بسیاری از شهرهای استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه نگرانی در فصل پاییز بیشتر از فصل تابستان می باشد؛ بیان داشت: در فصل پاییز همزمانی بیماری آنفلوانزا با ویروس کرونا مدیریت تشخیص و درمان این دو بیماری را بسیار سخت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان عوارض زیادی را متحمل شده اند؛ افزود:  آمار فزاینده بیماران بستری در شهرستان بابل زحمت کادر درمان را افزایش می دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشت: تعداد افرادی که در مراکز درمانی بابل به عنوان مبتلایان به کرونا بستری هستند به  ۱۸۴ بیمار رسیده است در صورتی که نسبت به ۷۰ روز گذشته که به تعداد ۶۰ بیمار بستری در کل رسیده بودیم بسیار نگران کننده است.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

آژیر قرمز وضعیت کرونایی در بابل از شنبه هفته گذشته ۱۴ تیرماه به صدا درآمد و بعد از آن نیز محدودیت های کرونایی برای سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی،  استخرهای سرپوشیده، سینماها، سالن‌های تئاتر و نمایش، موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی ، مذهبی و همایش‌ها، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چای‌خانه‌ها، باغ وحش‌ها و مراکز تفریحی و نظایر آن تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز از سوی فرمانداری شهرستان بابل تعطیل شد.

زنگ خطر ورود بیماری کرونا به مازندران ۳۰ بهمن سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار مشکوک در بابل نواخته شد. بیماران شناسایی شده افرادی بودند که همزمان با شیوع کرونا در قم به آن شهرستان سفر داشتند.

دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می کند، شهرستان بیش از  ۵۰۰ هزار نفری بابل را با هفت بیمارستان زیر پوشش دارد که از این تعداد پنج بیمارستان آیت الله روحانی و میناگر ، شهید بهشتی ، یحیی نژاد و امیرکلا از ابتدا برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافتند و همچنان هم پذیرش این بیماران در تمامی این بیمارستان ها ادامه دارد.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.