چهارشنبه، 3 مرداد 1403

نامه اعضای جامعه پزشکی کشور ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد

نامه اعضای جامعه پزشکی کشور ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد
اگرچه به نظر نمی رسد که تحریم ها سلاح های جنگی باشند، اما اگر نه بیشتر که به همان اندازه این سلاح ها مرگبار هستند. به خطر انداختن سلامت مردم برای اهداف سیاسی نه تنها غیرقانونی بلکه وحشیانه است. ما نباید بگذاریم تاریخ تکرار شود. با توجه به همه گیری بیماری COVID-19 و نتایج نگران کننده آن در ایران، لازم است جامعه جهانی در برابر تحریم هایی که به میلیون ها ایرانی آسیب می رساند، بایستد

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران با تالیف نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل به انتقاد از تحریم‌های ظالمانه و ‏ناجوانمردانه درمانی و دارویی ایران آن هم در شرایط اپیدمی کرونا پرداخت.‏
🔹در این نامه تاکید شده است که به خطر انداختن سلامت مردم برای اهداف سیاسی نه تنها غیرقانونی بلکه وحشیانه است و سازمان ‏ملل باید ایالات متحده را وادارد تا موانع تأمین تجهیزات پزشکی ضروری به ایران را برطرف كند.‏
🔹این دادخواست که در آدرس  https://fa.petitions.net/irimc 

نکته: برای ورود به پتیشن فیلترشکن نیاز است. 
‏ برای امضای جامعه پزشکی خطاب به آنتونیو گوترش در ‏دسترس قرار گرفته است.‏

🔼 این نامه را برای سایر اعضای جامعه پزشکی فوروارد کنید
در این نامه آمده است:

 

آقای آنتونیو گوترش
دبیرکل محترم سازمان ملل

جناب آقای گوترش

زیان انسانی و اقتصادی ناشی از گسترش بیماری COVID-19 در ایران با بالاترین میزان تحریم ها علیه این کشور مقارن شده است. تحریم هایی که ماهیت آن سیاسی است.
اگرچه برای چهار دهه گذشته تحریم های مختلفی وجود داشته است، از ماه مه سال ۲۰۱۸ ، تحریم های یکجانبه اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا علیه ایران به طور چشمگیری افزایش یافته است که عملا به پیامدهای شدید اقتصادی انجامیده است. تحریم هایی که شامل شرکت های غیر آمریکایی که با ایران تجارت می کنند، نیز میشود.
اگرچه به نظر نمی رسد که تحریم ها سلاح های جنگی باشند، اما اگر نه بیشتر که به همان اندازه این سلاح ها مرگبار هستند. به خطر انداختن سلامت مردم برای اهداف سیاسی نه تنها غیرقانونی بلکه وحشیانه است. ما نباید بگذاریم تاریخ تکرار شود. با توجه به همه گیری بیماری COVID-19 و نتایج نگران کننده آن در ایران، لازم است جامعه جهانی در برابر تحریم هایی که به میلیون ها ایرانی آسیب می رساند، بایستد. آنچه در مقطع کنونی حیاتی است، این است که شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایالات متحده را وادارد تا به طور موقت موانع تأمین تجهیزات پزشکی ضروری به ایران را برطرف كند.
در آینده، لازم است جامعه جهانی تأثیرات احتمالی تحریم ها در مورد کمک های بشردوستانه را پیش بینی کرده و برای جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی اقدام کند.
ما، پزشکان ، پرستاران و فراهم آورندگان خدمات سلامت در جمهوری اسلامی ایران که در خط مقدم مبارزه با شیوع گسترده بیماری COVID-19 در کشور هستیم، همسو با بسیاری از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی ایرانی و غیر ایرانی سراسر جهان با امضای این دادخواست، از سازمان ملل درخواست می کنیم تا به طور مؤثر دراین خصوص مداخله کند و تمام ظرفیت های خود و‌جامعه جهانی را به کار بندد تا ایالات متحده آمریکا را وادارد تا همه مجازات های یک جانبه علیه ایران را لغو کرده یا از شدت آن بکاهد.

خواهشمندیم که همین حالا اقدام نمایید، فردا دیر خواهد شد. ویروس‌ها هیچگونه تبعیضی قائل نیستند، انسان‌ها نیز نباید تبعیض بگذارند.

برچسب ها : اطلاعیه
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

محمدرضا عقیلی ﺳﻪشنبه, 12 فروردین,1399 00:36
متاسفانه نامه با کلیک کردن بر روی لینک باز نمیشه
==
سلام برای ورود به لینک باید از فیلتر شکن استفاده نمایید