شنبه، 11 تیر 1401

بیمه ها به تعهدات خود در زمان مقرر پای بند نیستند

بیمه ها به تعهدات خود در زمان مقرر پای بند نیستند
رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران ضمن انتقاد از عملکرد بیمه‌ها در حوزه سلامت،گفت : نمی‌توان اسم بیمه را به بیمه‌های موجود اطلاق کرد زیرا علی‌رغم این که بیمه‌ها در سراسر دنیا به عنوان مراکزی قدرتمند و متعهد شناخته می‌شوند، در کشور ما بیمه‌ها به تعهدات خود در زمان مقرر پای بند نیستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر ایرج فاضل رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران در نشست ماهانه این مجمع با بیان این که مشکلات بیمه‌ها یکی از معضلات اساسی جامعه پزشکی است  افزود: برای حل این معضل و وضع ورشکستگی بیمه‌ها که درآمد پایین و هزینه‌های بالایی دارند، باید چاره‌ای اساسی اندیشید تا بخش بزرگی از مشکلات جامعه پزشکی رفع شود.

وی با اشاره به ترکیب شورای عالی بیمه، ادامه داد: از ترکیب کنونی این شورا به دلایل واضح هرگز نمی‌توان انتظار تعیین تعرفه عادلانه داشت و اصلاح این وضعیت برای اتخاذ تصمیمات عادلانه ضرورت دارد.

وی مجمع انجمن‌ها را، پشتوانه بزرگی برای بخش‌های دولتی اعم از وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر عنوان کرد وگفت: تشکیل این گردهمایی‌ها با حضور پزشکان و مسئولین آغاز خوبی برای توسعه همکاری‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت بالای این تشکل در جهت تحقق اهداف جامعه پزشکی و بهبود وضعیت کنونی است.

فاضل ضمن تأکید بر ارتباط جامعه پزشکی با مردم برای ارتقاء جایگاه پزشکان و همچنین افزایش اعتماد عمومی نسبت به جامعه پزشکی، تصریح کرد: یکی از راه‌های افزایش ارتباط پزشکان با مردم، تلاش در جهت افزایش سواد سلامت مردم است.

رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران اظهار کرد: جامعه جراحان کتابی را درراستای تحقق این هدف، منتشر کرده که تمام اعمال جراحی را به زبان ساده و بدون اصطلاحات علمی تخصصی شرح داده است که قابل فهم برای عموم جامعه بوده و چاپ چندین باره این کتاب، نشان دهنده مقبولیت آن است که  سایر انجمن‌ها نیز می‌توانند اقدامات مشابهی را در زمینه تخصصی خود داشته باشند.

مهدی محمدزاده امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.