سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 18 اسفند 1401

آیا وقت آن نرسیده از حضور پزشکان حاذق در مناطق محروم کشور استفاده شود؟

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی دکتر شاهین شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مراسم تجلیل از برگزیدگان جامعه پزشکی اصفهان با اشاره به این که وظیفه حاکمیت تامین سلامت مردم است؛ اظهار کرد: در اجرای احکام باید همه دست به دست هم داده  تا به بهترین نحو برنامه ها اجرا و با توجه به امکانات و تقاضاهایی که وجود دارد، اولویت بندی نیز انجام شود.

 وی با  اشاره به این که  پیشگیری مهم ترین اصل حوزه درمان است که باید رعایت شود، افزود: پزشکان با تلاش و کار شبانه روزی مهم ترین قشر جامعه هستند که در دوران دفاع مقدس و همه گیری کرونا تلاش های جمعی بسیاری نیز  انجام شد و جامعه پزشکی ایران کارنامه قابل قبولی در مقایسه با سایر کشور ها دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بالغ بر ۴۰ سال در مناطق محروم از پزشکان تازه فارغ التحصیل شده استفاده کردیم؛ گفت:بعد از چند سال که این افراد تجربه ای کسب نموده به مناطق بهتر اعزام شدند و آیا وقت آن نرسیده که نقاط محروم کشور نیز از حضور پزشکان حاذق بهره مند شوند؟

شیرانی تصریح کرد: برای حضور پزشکان حاذق در مناطق محروم باید از سیاست های تشویقی استفاده نمود تا این مشکل مرتفع شود.

وی بیان کرد: همچنین برای حل سایر مشکلات حوزه پزشکی لازم است تا شوراهای نظام پزشکی همه استان ها با مجمع نمایندگان استان جلسات مشخص با دستور جلسه تعیین شده، برگزار کنند و ضمن بیان مشکلات، راه حل ها نیز ارائه شود.

وی یادآور شد: قبل از این که دیگران به ما امر و نهی کنند باید خودمان جامعه پزشکی را پایش کنیم؛ قبل از دانشگاه باید سازمان نظام پزشکی پایش را شروع کند و برخوردهای قانونی با متخلفین صورت گیرد.

انتهای پیام

روتیتر