سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 03 بهمن 1401

بیست و هشتمین جشنواره علوم پزشکی رازی برگزار شد

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی ،در این جشنواره که به دلیل  نام‌گذاری سال ۱۴۰۱، با محوریت «تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» مصادف با ولادت امام محمد باقر (ع) برگزار شد، ۵۷۰  شرکت کننده حضور داشته و ارتقای جوایز جشنواره، ارزیابی جداگانه دانشجویان و نخبگان و تقدیر از واکسن سازان از جمله ویژگی‌های این جشنواره بود.

در ابتدای این جشنواره دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، شناسایی ظرفیت‌های انسانی و زیرساخت ها و تشکیل شبکه نخبگان را علاوه بر تقدیر از محققین بر اساس سیاست‌های کلان تحقیقات در حوزه سلامت از جمله اهداف برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی عنوان کرد.

وی با اشاره به این که جشنواره امسال در دو گروه شرکت کنندگان حقیقی و حقوقی برگزار شده است، افزود: تعداد برگزیدگان حقوقی و حقیقی این جشنواره به ترتیب 25 و 17 نفر هستند که تخصیص 50 درصد جوایز در بخش حقوقی به فناوری و نوآوری، اضافه نمودن فناوری به عنوان و محورهای جشنواره در راستای شعار سال و همچنین حمایت از نخبگان جوان و تفکیک بخش دانشجویی از جمله تغییرات جشنواره امسال است.

*** رشد تصاعدی دانشگاه‌های علوم پزشکی از نظر کمی و کیفی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی 

دکتر بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه سلامت دانست و گفت: به اذعان سازمان بهداشت جهانی در میان کشورهای مدیترانه شرقی در تمامی شاخص‌های سلامت جزو کشورهای برتر هستیم.

وی افزود: افزایش امید به زندگی، کاهش مرگ و میر مادران باردار و نوزادان و دسترسی مردم به خدمات سلامت در اقصی نقاط کشور را مدیون انقلاب اسلامی هستیم و در حوزه سلامت نیز به خودکفایی رسیده ایم.

وی با اشاره به این که رتبه علمی ایران در اسکوپوس یک درجه ارتقا یافته و از مرتبه 16 به 15 رسیده‌ایم ،ادامه داد: در رده نیروهای سلامت در اکثر رشته های تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ جایگاه خوبی داریم و تاکنون 31 هزار مقاله در دانشگاه‌های علوم پزشکی تولید شده است.همچنین 403 نشریه تخصصی نمایه شده و رشد 10 درصدی در پایگاه‌های علمی داشته ایم.

انتهای پیام 

روتیتر