سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 25 اردیبهشت 1401

ماماها نقش مهمی در اجرای قانون جوانی جمعیت دارند

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی دکتر علی سالاریان در مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما که شامگاه شنبه (24 اردیبهشت) در سالن همایش های فرهنگسرای بهمن برگزار شد؛ با اشاره به این که در هر جامعه ای که نقش خانواده پر رنگ تر باشد ماما ها در آن جامعه پررنگ تر دیده می شوند؛ اظهار کرد:جمعیت امروز ایرانِ بزرگ رو به پیری حرکت کرده و یکی از دغدغه ها و تهدید کشور این است که با توجه به نرخ پایین ازدواج و فرزند آوری در سال های آتی جمعیت جوان اندک و جمعیت پیر بیشتر خواهد شد.

وی افزود:کسی که می تواند در این زمینه نقش آفرینی کرده و مشاوره های لازم را برای افزایش جمعیت جوان به خانواده ها ارائه دهد،"ماما" است .

وی ادامه داد: همه فعالان نظام سلامت باید به پررنگ تر شدن نقش ماما در جامعه و نظام سلامت کمک کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که جامعه مامایی با مشکلات متعددی مواجه است، خاطرنشان کرد: علی رغم همه بی مهری ها باید به آینده امیدوار بود و با کنار هم بودن و پیگیری مطالبات می توان شاهد نتایج مطلوب بود.

وی با گریزی به مبحث پزشک خانواده و استفاده از پتانسیل ماما ها در این طرح خاطرنشان کرد: سیاست محوری دولت و مجلس اشاعه پزشک خانواده در سراسر کشور است که ماماها نیز در آن دخیل هستند ؛ و توسعه طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در همه استان ها بدون وجود ماماها امکان پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام

روتیتر