سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 24 اردیبهشت 1401

نقش ماماها در نظام سلامت قابل انکار نیست

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی ، دکتر محمد رئیس زاده در مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما که شامگاه شنبه (24 اردیبهشت ) در سالن همایش های فرهنگسرای بهمن برگزار شد، با اشاره به نقش ماماها در نظام مراقبت و سلامت مادر و دوران بارداری اظهار کرد:شاید قدر و منزلت ماما در برخی مقاطع آن طور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است اما مامایی در ذات خود جایگاه رفیع و اثرگذاری دارد و  نمی توان نظام سلامت را بدون ماماها تصور کرد.

وی افزود:اگر زیباترین لحظه برای یک خانواده به دنیا آمدن نوزاد و به آغوش کشیدن فرزند است به همان میزان جایگاه و نقش ماما در نظام سلامت دارای ارج و قرب است.

وی با اشاره به ارزش ذاتی و نقش غیرقابل انکار ماماها در نظام سلامت تصریح کرد: جایگاه ماما به اندازه سلامت مادر و فرزند در نظام سلامت اهمیت دارد و نمایندگان جامعه مامایی در شورای عالی نظام پزشکی با جدیت پیگیری مسائل و مشکلات همکاران خود هستند و ما نیز با درک واقعیت ها در صدد پیگیری و رفع معضلات جامعه مامایی از جمله بازتعریف جایگاه ماما، استقلال کاری و عقد قرار داد سازمان های بیمه گر با ماماها، همپوشانی شرح وظایف آن ها با سایر رشته ها و ... هستیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری ها را انجام خواهیم داد؛ یادآور شد: جفاهایی در حق جامعه مامایی شده است اما محکوم به امیدواری در راستای ارتقاء شأن و جایگاه علمی رشته مامایی و هویت دانشگاهی آنان و همچنین تامین امنیت شغلی این همکاران هستیم.

انتهای پیام

روتیتر