سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 07 فروردین 1400

به نظر می رسد بریتانیا به مهار کرونای انگلیسی نزدیک می شود

به گزارش روابط عمومی ساززمان نظام پزشکی ، بریتانیا که در سه ماه گذشته درگیر نوع جهش یافته ای از کرونا تحت عنوان « کرونای انگلیسی» شده بود با اقدامات پیشگیرانه و صد البته واکسیناسیون توانسته است  به سمت مهارویروس جهش یافته خود قدم های مهمی بردارد.

با نگاهی به سایت ورودومتر آخرین اطلاعات آماری مبتلایان به کرونا در بریتانیا به قرار زیر است:

جمعیت انگلیس، حدود 55 میلیون نفر است. آمار مبتلایان تا هفته ای که گذشت، حدود چهار میلیون و سیصد نفر، آمار مرگ، حدود یکصد و بیست و هفت هزار نفر و بهبود یافتگان نیز کم کم به مرز 4 میلیون نفر نزدیک می شوند.

آمار مبتلایان تا هفته قبل

آمار ابتلای روزانه

نشان می دهد از ابتلای روزانه 68000 نفر در 19 دی 99 به عدد 6 هزار در 6 فروردین 1400 رسیده است. یعنی آمار ابتلا به طرز شگفت انگیزی کاهش یافته است. 

آمار مرگ و میر روزانه

این آمار نشان می دهد مرگ و میر روزانه بریتانیا در تاریخ 20 دی ماه 1823 نفر بوده و اکنون در تاریخ 6 فروردین آمار مرگ و میر به 70 نفر رسیده است. 

رعایت پروتکل های سختگیرانه و صد البته واکسیناسیون کرونا نقش اصلی را در کنترل این بیماری هولناک داشته است. تا امروز 32 میلیون واکسن یعنی بالغ بر 24 درصد جمعیت این کشور نسبت به بیماری مرموز کرونا واکسینه شده اند. این آمار نشان می دهد که رسیدن واکسیناسیون تا مرز 50 درصد چه تاثیر شگرفی بر تعداد آمار میتلایان و فوتی ها خواهد داشت.

امیدواریم همکارانما در وزارت بهداشت و صمت روشی را اتخاذ کنند که انجام واکسیناسیون بصورت معنی دار هم برای بخش دولتی و هم خصوصی به وقوع پیوندد.

پایان پیام

 

 

 

روتیتر