سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 21 دی 1399

پرونده ۵۹ شهید خدمت نهایی شده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از وبدا؛ سیدکامل تقوی نژاد ضمن قدردانی مجدد از مجاهدت و از خودگذشتگی مدافعان سلامت کشور افزود:  تاکنون تعداد 249 پرونده از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور برای طرح در کمیته ملی به وزارت بهداشت ارسال شده است که از این تعداد117 پرونده، مشمولین قسمت (ز) بند یک دستورالعمل  شامل پزشک، پرستار، بهیار و کمک بهیار  و 132 پرونده نیز  سایر گروه ها است.
 
تقوی نژاد با بیان اینکه  از مجموع 249 پرونده ارسالی برای طرح در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت، 182 مورد مرد و 67 مورد زن بوده است، تصریح کرد: این تعداد پرونده شامل 35 پزشک متخصص، 33 پزشک عمومی، 33 پرستار، 6 تکنسین اورژانس 115 و همچنین 25 پرونده از گروه پرستاری، 68 پرونده از مشاغل اداری و پشتیبانی، 30 پرونده از حوزه بهداشت و 19 پرونده از گروه پیراپزشکی است.  
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، تعداد پرونده شهدای خدمت تایید شده در کمیته ملی را 59 مورد عنوان کرد و افزود: این تعداد شامل 23 پزشک متخصص، 15 پزشک عمومی، 15 پرستار، 4 بهیار و 2 کمک بهیار است. 
 
گفتنی است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای کمیته کشوری تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت را تشکیل می دهند.  مدارک افراد بر اساس آیین نامه و دستورالعمل ابلاغی، ابتدا در کمیته استانی شامل رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس سازمان برنامه و بودجه استان، مطرح و به همراه مدارک لازم به دبیرخانه کمیته ملی که در اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت، مستقر است ارسال می شود. پس از تایید و بررسی مجدد، تصمیم گیری نهایی در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت انجام می شود.

انتهای پیام

روتیتر