سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 08 شهریور 1399

تعداد بیماران بستری کرونایی از ۳۷۰ عبور کرد/ رفتار غیراخلاقی مسافران

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی به نقل از ایسنا معاون علوم پزشکی گیلان، از افزایش ۱۵ نفری بیماران بستری شده طی روز گذشته نسبت به روزهای گذشته در گیلان خبر داد و گفت: بیماران بستری گیلان از ۳۷۰ نفر عبور کرده است.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر بیماران کرونایی بستری در سطح بیمارستان های استان از ۳۷۰ نفر عبور کرده است، گفت: متاسفانه تعداد افراد ترخیص شده در روز کاهش پیدا کرده است.

وی از افزایش ۱۵ نفری بیماران بستری شده طی روز گذشته نسبت به روزهای قبل در گیلان خبر داد و عنوان کرد: می دانیم وقتی مسافرت ها شروع می شود با افزایش بیماران کرونایی مواجه خواهیم شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تعدادی از بیماران بستری را مسافر دانست و یادآور شد: تعدادی از مسافرین نیز با مراجعه به اورژانس ها در بیمارستان ها بستری می شوند.

حیدرزاده، با بیان اینکه علیرغم توصیه ها به مردم جهت عدم سفر در ایام تعطیلات، شاهد بی توجهی به توصیه ها هستیم، اظهار کرد: این یک رفتار غیر اخلاقی است که از سایر استان ها به گیلان بیایید و دوستان و بستگان خود را آلوده کنید و حتی آنان را به کام مرگ بکشانید.

وی ۴۰ درصد بیماران بستری در بیمارستان های استان را ناشی از مسافرت ها دانست و یادآور شد: نیمی از مبتلایان به کرونا بدون علامت هستند و به راحتی دیگران را آلوده می کنند.

معاون علوم پزشکی گیلان در پایان با بیان اینکه در شرایطی هجوم مسافران به استان رعایت اصول بهداشتی هم مانع از افزایش مبتلایان نخواهد شد، تاکید کرد: از مسافران می خواهیم یک جا بمانند و در سطح استان جابجا نشوند و مدت زمان مسافرت خود را کاهش دهند.

انتهای پیام

 

روتیتر