سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 02 مرداد 1399

رئیس جمهور خواستار بررسی نامه رئیس کل نظام پزشکی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی و در پی افزایش آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در ایران، دکتر محمدرضا ظفرقندی با ارسال نامه ای خطاب به رئیس جمهور اشاره کرد: اوج‌گیری مجدد بیماری کووید-19 و افزایش مرگ‌ومیر بیماران در بسیاری از استان‌های کشور موجب نگرانی مسئولین و مردم شده و ضرورت بازنگری جدی در روش‌های مواجهه با این بیماری را ایجاب می‌کند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: 

گر چه با توجه به شرایط اقتصادی مردم و کشور باید پذیرفت اجرای روش‌های تحدیدی شدید برای ما امکانپذیر نیست و زندگی با کرونا برای مدت‌های طولانی اجتناب ناپذیر است، ولی این به معنای عادی سازی اوضاع و بی‌توجهی به گسترش روزافزون این بحران نیست.

بخش‌های درگیر بیماری کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که با توجه به اقدامات سنجیده و ارزشمند در آغاز شیوع بیماری به تدریج کاهش یافته بود مجدداً رو به افزایش رفته و ظرفیت پذیرش تخت‌های ICU برای بیماران بدحال کاهش یافته است.

بر اساس همین گزارش محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با ارسال نامه به دکتر نمکی وزیر بهداشت در تاریخ 26 تیرماه که نسخه ای از آن به نظام پزشکی هم ارسال شده است از دستور رئیس جمهور به وزیر بهداشت برای بررسی این نامه خبر داد.

 

روتیتر: محمود واعظی با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت: