سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 13 تیر 1399

آغاز فعالیت دوباره نقاهتگاه‌های بسیج در پی تشدید کرونا

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، شاهین محمد صادقی، در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین اقدامات این نهاد برای مقابله با کرونا، افزود: با توجه به افزایش افزایش شیوع کرونا و قرمز شدن وضعیت بسیاری از استان‌های کشور از جمله خوزستان و هرمزگان اعزام نیروهای درمانی بسیج به استان‌های موجود در وضعیت هشدار افزایش یافته و طی دو هفته گذشته ۵۰ نیرو به ویژه به استان خوزستان اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به راه اندازی دوباره نقاهتگاه‌های بسیج جامعه پزشکی، تصریح کرد: از ابتدای دوران شیوع کرونا تاکنون بسیج جامعه پزشکی ۱۱۶ نقاهتگاه در سراسر کشور راه اندازی کرد که با توجه به کاهش میزان شیوع، تعدادی از آنها به صورت معلق در آمدند اما در حال حاضر و با توجه به شرایط جدید، بار دیگر نقاهتگاه‌های بسیج فعالیت خود را آغاز کرده و پذیرای بیماران هستند.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی در مناطق قرمز و میان افراد کم بضاعت اظهار داشت: طی روزهای گذشته و به دلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، سازمان بسیج جامعه پزشکی با کمک نهادهایی از جمله سازمان مناطق نفت خیز، سازمان تأمین اجتماعی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اقدام به توزیع بسته‌های بهداشتی در استان‌های درگیر کرونا، مناطق حاشیه نشین و کم‌برخوردار کرده است.

محمد صادقی افزود: سامانه ۴۰۳۰ نیز در حال حاضر در حال فعالیت است و همچنان به هموطنان خدمات ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی نقاط اعزام نیروهای درمانی به استان‌های مختلف کشور، انجام غربالگری‌ها، تب سنجی، انجام تست‌های کرونا و غیره بیش از پیش در حال انجام است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی درباره استان خراسان رضوی نیز توضیح داد: با توجه به وضعیت قرمز شهر مشهد، در حال بررسی وضعیت خدمات در این استان هستیم و اقدامات لازم درمانی اعم از تأمین کمبود نیروهای درمانی، توزیع اقلام بهداشتی و غیره انجام خواهد شد. طرح همدلی در قالب روانکاوی و ارائه خدمات مشاوره به مبتلایان کرونا و خانواده قربانیان این ویروس به صورت گسترده در شهر مشهد اجرا شد و خوشبختانه نتایج خوبی داشت.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

محمد صادقی با اشاره بر اقدامات بسیج جامعه پزشکی در تهران نیز ابراز داشت: در شهر تهران ۵ هزار تخت نقاهتگاهی داریم و در صورت نیاز از آنها استفاده خواهد شد. به علاوه توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی، اعزام نیروهای درمانی و انجام خدمات پزشکی در حاشیه شهرها و برای اتباع افغانستانی در حال انجام است.

روتیتر