سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 27 فروردین 1396

هنوز شکایتی از سوی خانوداه مرحوم لرستانی در نظام پزشکی ثبت نشده است

رضا لاری‌پور سخنگوی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار نظام پزشکی؛ در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر این که قصور پزشکی علت فوت عارف لرستانی بوده، بیان کرد: مرحوم لرستانی به دلیل سکسکه به درمانگاه یکی از بیمارستان‌های تهران مراجعه می‌کند و بصورت سرپایی درمان می‌شود و به وی گفته می‌شود که اگر وضعیتش بدتر شد دوباره به بیمارستان مراجعه کند.

وی افزود: سکسکه علامت اختصاصی هیچ بیماری‌ای نیست و در بیماری هایی مثل مشکلات عصب فرنیک، آلرژی، ریفلاکس اسید معده و مشکلاتی که در قفسه سینه وجود دارد می‌تواند بروز کند که مهمترین عامل آن همان بازگشت اسید معده یا ریفلاکس است.

لاری‌پور با تاکید بر این که علت فوت باید توسط مراجع ذیصلاح از جمله پزشکی قانونی و به درخواست خانواده متوفی اعلام شود تصریح کرد: تا کنون هیچ شکایتی از سوی خانواده مرحوم لرستانی در سازمان نظام پزشکی ثبت نشده است.

مشاور رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که سکته نیز علت شناخته شده‌ای ندارد، بیان کرد: در کشور ما سکته در سنین ۴۰ تا ۵۰ سالگی شیوع بالایی دارد و باعث تاسف است که برخی افراد بدنبال فوت یکی از هنرمندان یا افراد شناخته شده جامعه فورا علت را به قصور پزشکی نسبت می‌دهند.

انتهای پیام/ ر

(استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است)

روتیتر