سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 24 دی 1393

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران: هزینه هر تخت بیمارستانی 500 میلیون تومان است /4 هزار تخت در مجموع دانشگاه علوم پزشکی تهران کم داریم

به گزارش خبرنگار سازمان نظام پزشکی دکتر علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه مراسم افتتاح بیمارستان جامع زنان محب یاس با اشاره به اینکه با بودجه های دولتی نمی توان کمبودها را جبران کرد ؛اظهارداشت : مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری سایر افراد برای مرتفع کردن نیازهای بهداشتی و درمانی مردم ضروری است.

 

وی افزود: برای نخستین بار مشارکت بخش خصوصی در ساخت این بیمارستان جامع زنان  موجب شده تا یک فضای درمانی با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه 70 درصد خدمات در این بیمارستان توسط بیمه های پایه و 30 درصد توسط بیمه های تکمیلی ارائه می شود ؛ادامه داد : بیمارستان جامع زنان  که قبلا میرزا کوچک خان نامیده می شد با حدود 110 تخت به ساختمان جدید منتقل شده و با 170 تخت فعال از مجموع 250 تختی که دایر می شود به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهد.

 

وی با بیان اینکه با این مدل کیفیت خدمات بهتر و گردش بیمارستان منطقی می شود ؛اظهار داشت : در واقع با این روش می توانیم از بخش خصوصی که وارد گردش بیمارستان می شود ؛ خرید خدمت داشته باشیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کمبود 60 هزار تخت بیمارستانی در کل کشور گفت :برای اینکه بتوانیم بیمار را زود پذیرش کنیم برخی اوقات بیماران بستری را کمی زودتر از زمانی که لازم است ،مرخص می کنیم در حالی که برای حداقل زمان بستری استانداردهایی تعریف شده که اگر در مورد بیماریهای پیچیده رعایت نشود میزان پذیرش بیمار دوباره بالا می رود و اگر میزان زمان بستری برای برخی اعمال جراحی رعایت شود مریض بعدی دوماه در نوبت پذیرش باقی خواهد ماند.

 

انتهای خبر / ر

 

 

 

 

روتیتر