ﺳﻪشنبه، 1 مهر 1399
  
  • 1398/10/26
گزارش روز

ما همه سوگواریم

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی  در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در بیان این دیدار سخت آورده است:
امشب به اتفاق دوستان بزرگوارم، معاونین #سازمان نظام پزشکی و دکتر سروش، نماینده مردم، محضر استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  آقای دکتر دانشمند و خانواده عزادار ایشان رسیدیم. استاد عزیز و بانوی ارجمندشان، دختر، داماد ( هر دو از سرآمدان رشته برق دانشگاه واترلو)و دو نوه  دلبند خود را  در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از دست داده‌اند. 
خدمت ایشان به سختی عرض شد که اگر در تشییع جنازه شهید سردارسلیمانی دوربین‌ها توانستند گریه و سوگواری نماینده ۶۰ درصدی ملت را بگیرند اما بدون هیچ دوربین و تبلیغات، به جرات می‌توان گفت بیش از ۹۰ درصد مردم، به اتفاق اعضای خانواده در رثای مسافرین پرواز ۱۸ دی اشک ماتم ریختند. 
دکتر دانشمند گفت: همین که سراغ ما آمده‌اید و تسلیت می‌گویید ما آرام می‌گیریم و یکی از معاونین در حالی‌که صدایش رمق نداشت گفت: جناب دکتر عزیز، تسلیت بخشی از وظیفه ماست. ما در مصیبت خیلی‌ها اینکار را کرده‌ایم اما امشب اینجا حال ما جور دیگری‌است. آمده‌ایم تا با شما سوگواری کنیم ما هم داغداریم، ما بدون اینکه شمارا و یا شما ما را بشناسید به اتفاق زن و فرزندمان در شهادت فرزندان شما گریه کرده‌ایم و هنوز آرام نشده‌ایم. اینجا که رسید همه سرهایشان زیر بود و با دستمال نم از صورت می‌گرفتند.
دکتر دانشمند گفت: از همه‌جای دنیا برای‌ما پیام دادند اما قبول کنیم اینها هیچکدام حاصل ۴۰ سال پرورش فرزندان ما نمی‌شود.
دوستی گفت: حاصل عمر ملتی در کمتر از یک دقیقه به بدترین شکل ممکن از دست رفت اما باور داریم خون مظلوم این افراد پایان جنگ و نوید آرامش برجهان خواهد بود. خون مظلوم این نخبگان، کار خودش را خواهد کرد تا تیزی شمشیرها به کندی گراید و عقل و درایت جای‌گزین شود.