پنجشنبه، 2 بهمن 1399
  
  • 1399/10/24
یادداشت

دکتر مصطفی معین

رئیس شورای عالی نظام پزشکی

مدیریت و سیاست های متناقض!

آنتونی اس. فائوچی
(Anthony S.Fauci‎)
پزشک و دانشمند آمریکایی ایتالیایی‌تبار در زمینه ایمنی شناسی است.
او یکی از ویراستاران کتاب معظم "اصول طب داخلی هاریسون"(همان کتابی که آیت ا..! تبریزیان طی مراسمی آن را آتش زد!)، با بیش از ۱۰۰۰ نوشتار و مقاله علمی، نویسنده چندین کتاب جامع پزشکی و پژوهشگر برجسته در زمینهٔ اچ‌آی‌وی/ایدز و سایر بیماری‌های نقص ایمنی و بیماری‌های عفونی و مسری است. 
✔او همچنین عضو آکادمی ملی علوم، فرهنگستان هنر و علوم آمریکا و مجمع فیلسوفان آمریکا، 
   و از سال ۱۹۸۴ تا کنون ریاست مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا را بر عهده دارد و تا کنون به عنوان مشاور با شش رئیس جمهوری آمریکا همکاری داشته است!
✔فائوچی که یکی از محبوب‌ترین و مورد اعتمادترین چهره‌های علمی و پزشکی در آمریکا شناخته می‌شود به دلیل مخالفت او با دخالت های غیر علمی ترامپ در ارتباط با روش های مدیریت بحران کرونا، ترامپ در سخنرانی اش او را یک "فاجعه" خوانده است!  
✔فاوچی معتقد است که برای ایمنی جمعی(گله‌ای)، دست‌کم ۷۵ درصد افراد کشور باید واکسینه شوند. او بر این باور است که رسیدن به وضعیت ایمنی جمعی تا پاییز سال ۲۰۲۱ و رسیدن به «حالت عادی» تا پایان سال ۲۰۲۱ امکان‌پذیر است!
🔹️پ.ن-۱- تامین فوری واکسن های استاندارد از نظر علمی و آغاز واکسیناسیون عمومی با اولویت گروههای آسیب پذیر یک ضرورت علمی، اخلاقی و انسانی است و دولت در ارتباط با هرگونه فرصت سوزی باید پاسخگو باشد!
🔹️پ.ن-۲- با تاخیر در آغاز واکسیناسیون، علاوه بر مرگ و میر انسان ها و هزینه های بیشتر برای کشور، احتمال بروز جهش ژنی جدید(mutation) در ویروس کووید-۱۹ و مقاوم شدن آنها در برابر واکسن ها نیز افزایش خواهد یافت!
🔹️پ.ن-۳- در اسلایدهای بعد از کلیپ سخنان آقای دکتر فائوچی، سخنان و مدیریت و سیاست های متناقض مسئولان وزارت بهداشت و از دست رفتن فرصت های طلائی پیشگیری از امواج مرگبار بعدی کرونا را نشان می دهد!
#ایمنیگلهای
#ایمنی_جمعی
#واکسن_کرونا
#واکسنکووید۱۹
#آنتونی_فائوچی
#مصطفی_معین
https://www.instagram.com/p/CJ9AOT4J7bI/?igshid=1pl587rmyb923